re Bydgoszcz za pół ceny: Filharmonia Pomorska13

Filharmonia Pomorska


 Andrzeja Szwalbego 6, Bydgoszcz
52 321 04 67


OFERTA -50%

Zapraszamy na koncert wieńczący 54. Bydgoski Festiwal Muzyczny.
 


30 września 2016, o godz. 19 w sali koncertowej FP zabrzmi „Symfonia psalmów” Igora Strawińskiego, porównywana do najpiękniejszych utworów religijnych Bacha i Mozarta, a także monumentalne oratorium poświęcone postaci św. Wojciecha „Sanctus Adalbertus” Henryka Mikołaja Góreckiego. Finałowy koncert Festiwalu poprowadzi José Maria Florêncio. Na estradzie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej wraz z Chórem Filharmonii Łódzkiej oraz soliści: Wioletta Chodowicz i Bartłomiej Misiuda. 
Osoby, które zgłoszą się do kasy Filharmonii otrzymają zniżkę w postaci 50% na zakup biletu (30 zł zamiast 60 zł – bilet normalny; 20 zł zamiast 40 zł – bilet ulgowy). Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety z 50% zniżką. Oferta nie łączy się z innymi rabatami. Pula biletów ograniczona.
 

Filharmonia Pomorska zaliczana jest dziś do czołowych instytucji muzycznych kraju. Posiada dwa etatowe zespoły artystyczne – Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej oraz Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis. Działalność artystyczna FP to koncerty symfoniczne, kameralne oraz liczne recitale najwybitniejszych wirtuozów z całego świata. Od 1958 prowadzona jest również szeroka działalność edukacyjna wśród dzieci i młodzieży (audycje szkolne, koncerty dla kobiet w ciąży, niemowląt i małych dzieci). Niezwykle ważną rolę w działalności artystycznej FP zajmują dwa festiwale: organizowane od 1963 Bydgoskie Festiwale Muzyczne oraz - odbywające się od 1966 w cyklu trzyletnim - Międzynarodowe Festiwale Musica Antiqua Europae Orientalis, połączone z kongresami muzykologicznym i slawistycznym.